Potrebujete pomoc?
Máte nejakú otázku alebo problém? Neváhajte nám napísať. Odozva od nás Vám príde na zadaný e-mail, preto dbajte na správne vyplnenie.
Zadajte Vaše meno: Zadajte Vašu e-mailovú adresu:

Zľava 10% pri každom nákupe

Ročné obdobia sa menia, pleť ostáva. Treba sa o ňu dobre starať, aby aj v zime bola krásna a svieža. V zime často prechádzame z tepla do zimy. Musí sa prispôsobiť vykúreným miestnostiam, vetru a mrazu. Pokožka je podráždená, napätá, tvoria sa na nej drobné šupinky, pokožka je začervenalá, objavujú sa popraskané žilky. Netrpí len suchá pleť. Pre zmiešanú a mastnú pleť je zima tiež záťažou, ktorú treba eliminovať. 

mladá žena v zime fúka do snehu, ktorý má v dlaniach

Čo v zime pokožke hrozí?

 

V zime je vo vzduchu menej vlhkosti, pleť je dehydrovaná a suchšia. Okrem toho, pokožka v zime produkuje menej kožného mazu a to oslabuje jej prirodzenú ochrannú vrstvu. Často sa meniace prostredie pleť pripravuje o kolagén, stráca elastickosť, dochádza k vzniku vrások a predčasnému starnutiu

Pleť pravidelne natierajte. Keď sa jej nebudete dostatočne venovať, dôjde k zníženiu ochrannej vrstvy pleti a kožné problémy v podobe suchej pokožky, popraskaných žiliek a rôznych kožných problémov, ekzémov a vyrážok dostane zelenú. 

 

Krém, s ktorým zimu prekonáte najlepšie

 

Na zimu si vyberte hutnejšie mastné krémy a pleťové oleje. Úlohou krémov a olejov je pleť upokojiť a dodať jej potrebnú ochranu a hydratáciu. Hydratačné krémy majú dnes inú konzistenciu, ako v minulosti. Hydratačné zložky pleť ľahšie vstrebe aj v zime. Na tvári vám nezamrzne. Nebojte sa. Nočný krém má byť výživnejší, aby pleti počas spánku doplnil všetko, o čo počas dňa prišla. 

 

NÁŠ TIP: Keď máte mastnú pleť, hutnejšie krémy vymeňte za prípravky s ľahšou konzistenciou. Obľúbené sú najmä ľahké séra a gély.

 

Zamerajte sa na prírodné produkty s minimálnym množstvom zložiek, bez parfumácie, parabénov a konzervantov, s vysokým obsahom vitamínov, najmä A, E a C, ktoré pôsobia aj ako antioxidanty a minerálnych látok, vďaka ktorým bude pleť zdravšia, pružnejšia a silnejšia. Antioxidanty pomáhajú v boji proti voľným radikálom a chránia pleť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Spomenuté ochranné a regeneračné látky posilnia hydrolipidnú ochranú vrstvu pleti a jej obranyschopnosť. 

 

NÁŠ TIP:  Vyberte si krémy, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú, aloe vera a bambucké maslo. Sú to krémy, ktoré majú silný hydratačný účinok, znižujú napätie a začervenanie pokožky. 

 

Prečítajte si: Acai Berry. Ovocie Bohov nielen pre vonkajšiu krásu

 

prírodné ingrediencie, ktoré sú súčasťou pleťových krémov

 

Zimný krém aplikujte len na čistú pleť

 

Pleť pred nanesením krému poriadne vyčistite. Výživné látky sa z krému do pokožky dostanú ľahšie a zasiahnu aj jej hlbšie vrstvy. Klasické mydlo a prípravky s alkoholom z čistenia pleti vynechajte úplne. Vymeňte ich za micerálnu vodu. Alkohol a mydlo pleť zbytočne vysušuje. V zime toho má aj bez alkoholu a mydla zvládnuť viac, ako dosť. Zbytočne ju netrápte.

 

Bude vás zaujímať: Švihadlo. Váš staronový kamarát

 

Pred slnkom sa chráňte aj v zime 

 

Mnoho denných krémov dnes obsahuje aj ochranný SPF faktor. Väčšinou je to uvedené na obale. Viac vás presvedčil krém bez SPF faktoru? Nič sa nedeje. Keď sa vyberiete na lyžovačku, či do hôr, natrite si tvár krémom, ktorým ste sa pred slnkom chránili v lete. Slnko je v zime v horách prudšie. 

 

zdravé pery, krásny úsmev

 

Krásne pery pre žiarivý úsmev

 

Pri natieraní nazabúdajte na pery. Dostatočne ich hydratujte, aby im zima neublížila a neprekvapila vás suchými a popraskanými perami, aj keď s tým bežne nemáte problém.

 

Zima a chlald neobchádza ani ruky. V rukaviciach alebo vo vrecku ich zahrejeme, ale to nestačí. Striedajúci sa chlad a teplo ich poriadne vysuší. Krémom na suché ruky ich namastite vždy, keď si na ruky spomeniete. Vráťte im vláčnosť a jemnosť, ktorú počas pobytu vonku stratili.

 

Starajte sa o seba aj zvnútra

 

Potrebné vitamíny a minerálne látky môžete pleti dodať aj z vnútra, aj keď ovocie a zelenina nemá v našich končinách v zime toľko výživných látok a vitamínov, koľko ich naše telo potrebuje. Kvalitné výživové doplnky vám a vašej pleti dodajú všetko, čo potrebujete. Vitamíny C, E a minerálne látky selén a zinok sú základ. Vo výživových doplnkoch by nemali chýbať. 

 

Make-up v zime? Môže byť!

 

Dámy, make-upu sa v zime nevyhýbajte. Tvoria ochrannú vrstvu, ktorá ochranné účinky krému znásobí. Vyberte si tekutý make-up alebo tónovací krém. Púdru sa radšej vyhnite. Vysušuje. 

 

Dodržiavajte pitný režim. Áno, aj v zime

 

Pleť potrebuje vodu. Pite, aj keď necítite smäd. V zime je to náročnejšie, ale bez vody pleť povädne, aj keď jej doprajete ten najkvalitnejší krém na svete. 

 

Pleťových krémov, ktoré vám pomôžu zdravú a sviežu pleť udržať aj v zime je na trhu dosť. Vyberte si krém, pod ktorým sa bude vaša pleť cítiť najlepšie. Kým nájdete ten pravý, možno ich vyskúšate viac, ale výsledok bude stáť za to.