Potrebujete pomoc?
Máte nejakú otázku alebo problém? Neváhajte nám napísať. Odozva od nás Vám príde na zadaný e-mail, preto dbajte na správne vyplnenie.
Zadajte Vaše meno: Zadajte Vašu e-mailovú adresu:

Zľava 10% pri každom nákupe

Starostlivosť o ústnu dutinu nezahŕňa len umývanie zubov dva, v lepšom prípade tri krát denne. Používanie ústnej vody čistenie zobov nenahradí, ale výborne ho doplní. Ústna voda sa dostane aj k pre kefku ťažko dostupným miestam, osvieži dych a prečistí medzizubné priestory, ďasná a jazyk. Jej účinok sa znásobí, keď ju používate správne. Viete, ako na to?

dievča, ktoré si umýva zuby

Zdravie ústnej dutiny a jej mikroflóra

V ľudských ústach žijú rôzne druhy baktérií, ktoré saa pri nedostatočnej starostlivosti o ústnu dutinu usádzajú na zuboch a usilovne pracujú na tvorbe zubného plaku. Po každom jedle a nápoji tvoria kyseliny a tie zubom ničia ochrannú vrstvu, narúšajú sklovinu a zubný kaz je na svete. Keď šíreniu zubného kazu nezabránite včas, zasiahne hlbšie vrstvy zubu (dentín) a nemá zábrany dostať sa až k nervu a tu už dokáže spôsobiť poriadnu bolesť. Správnou a pravidelnou starostlivosťou o chrup a ústnu dutinu dokážeme tvorbe zubného kazu zabrániť.

 

Čistenie zubov ústna voda nenahradí

Ústna voda bráni prekysleniu a v určitej miere aj demineralizácii zubnej skloviny. Jednou z jej zložiek sú často fluoridy, ktoré posilňujú zubnú sklovinu, výťažky rastlín s protizápalovým a chlórhexidinedigluconát s antibakteriálnym účinkom, ale používanie ústnej vody prácu zubnej kefky a účinok zubnej pasty nenahradí. Starostlivosť o ústnu hygienu „len“ dopĺňa. Zuby si pred jej použitím treba dôkladne vyčistiť. Zubného povlaku sa pomocou ústnej vody nezbavíte. Určite ste počuli o tom, že zuby máte čistiť minimálne 3 minúty. Čistite ich dovtedy, kým ich nevyčistíte poriadne. Stretla som sa s názorom, že každému kvadrantu treba venovať cca 30 sekúnd. Ako dlho sa zubom budete venovať, také ich budete mať. Je to len na vás.

nástroje, ktoré používa zubár

 

Používate ústnu vodu správne?

Nesprávne používanie ústnej vody môže účinok zubnej pasty výrazne oslabiť. Zubná pasta obsahuje fluorid. Čím dlhšie ho na zuboch udržíte, tým dlhšie bude posilňovať vaše zuby. Preplachovanie úst ústnou vodou hneď po umytí zubov vás o zbytky fluoridu pripraví. Ústnu vodu by ste mali používať 30 – 60 minút po umytí zubov. Prvý krát ústnu vodu použite, až keď sa naobedujete. Fluorid už na zuboch nebude, zbavíte sa zvyškov jedla a ústnou vodou osviežite dych.

Ústnu dutinu by sme mali preplachovať 30 – 60 sekúnd. Keď ústnu vodu v ústach len pár krát prelejete a rýchlo vypľujete, nebude mať žiadny účinok. Doprajte jej čas, aby svoju prácu urobila tak, ako má. Čistá ústna dutina a svieži dych za to stoja. Ústnu vodu po prepláchnutí ústnej dutiny vypľujte, ale čistou vodou ju už neoplachujte. Nechajte účinné látky v ústach pôsobiť čo najdlhšie. Keď nepríjemný pocit v ústach pretrváva a svieži dych sa po použití ústnej vody stratí rýchlosťou blesku, neznamená to, že používate nesprávnu značku. Znamená to, že problém v ústnej dutine je vážnejší a treba navštíviť zubára.

Mať ústnu vodu stále poruke nie je zlý nápad. Nikdy neviete, kedy ju budete potrebovať, ale s jej množstvom to nepreháňajte. Časté používanie ústnej vody môže narušiť sklovinu a poškodiť ďasná. Tri krát denne a dosť. Nedovoľte ústnej vode narobiť v ústach viac škody, ako osohu.

ústna voda microsilver, zubná kefka s pastou

 

Novinka, ktorú musíte vyskúšať

Hydratačná a ochranná ústna voda vytvorí na zuboch, v medzizubných priestoroch, na ďasnách, jazyku a v hltane dlhodobý gélový ochranný film, aloe vera stabilizuje ďasná, fluorid dodá zubom minerály a mentol a mäta pieporná vám osvieži dych. OCHRANNÁ ÚSTNA VODA MICROSILVER PLUS obsahuje minimálne množstvo alkoholu. Alkohol tu nahradilo 15 % liečivej aloe vera.

Antibakteriálny a antivírusoví microsilver BG zabezpečuje ochranu v podobe čerstvej a chránenej ústnej flóry. Špeciálne gélová formula vytvára ochranný štít na povrchu celej ústnej dutiny. Odstraňuje 99,99 % všetkých baktérií a vírusov. Ústna voda má 300 ml, ale nebojte sa. Vďaka konzistencii (hustý gél), vydrží rovnako dlho, (ak nie dlhšie), ako ústna voda, ktorú máte v kúpeľni. Na prepláchnutie ústnej dutiny 5 ml úplne postačí. 

Využite VERNOSTÝ PROGRAM LR Health & Beauty a získajte TOP PRODUKTY nemeckej kvality za skvelé ceny. 

obrázky: pixabay.com, alenakesselová